!

هیچ دورهی یافت نشد

دورهی برای فیلتر انتخابی شما یافت نشد.

مهندسی شیمی شاخه‌ای از علم مهندسی است که با ساخت محصولات از طریق فرایندهای شیمیایی و تولید مواد شیمیایی سروکار دارد. اگر مشغول تحصیل در این رشته‌اید و یا تحصیلات خود را در آن به پایان رساندید و می‌خواهید جذب بازار کار شوید، لازم است بدانید که نباید تنها به مدرک دانشگاهی، اکتفا کنید و به مهارت‌های بیشتری نسبت به آنچه که در دانشگاه می‌آموزید، نیاز دارید. تمامی این مهارت‌ها، چه فنی و چه نرم افزاری فاکتورهای اصلی برای سنجیدن شما یه منظور استخدامتان بوده و اکثراً در دانشگاه‌ها تدریس نمی‌شوند. از این رو برای دست یابی به تمامی این قابلیت‌ها، نیاز به شرکت در دوره‌های آموزش مهندسی شیمی و آموزش نرم افزارهای مهندسی شیمی دارید.
چرا که این دوره‌ها تمامی مهارت‌ها و علوم موردنیازتان برای مبدل شدن به یک مهندس شیمی خبره و توانمند را، فراهم می‌کند. همچنین، بخشی از این دوره‌ها برای تمامی افرادی که ب دنبال ارتقا رتبه شغلی و یا سطح علمی خود می‌باشند نیز، مناسب است.

برخلاف تصور عموم مردم، تنها تعداد محدودی از واحدهای درسی این رشته، به شیمی مرتبط می‌باشد و بخش اعظم آن با پدیده‌های انتقال، ریاضیات و استفاده از نرم افزارهای مربوطه، مرتبط است.

علوم و مهارت‌های فنی و نرم افزاری حیاتی مورد نیاز در مهندسی شیمی عبارتند از:

  1. درک عمیق شیمی
  2. مهندسی مکانیک و دینامیک سیالات و پدیده‌های انتقال
  3. دروس مرتبط با سازه مانند استاتیک
  4. طراحی فرآیند
  5. نرم افزارهای شبیه سازی و مدلسازی
  6. نرم افزارهای کنترل و ایمنی
  7. نرم افزارهای عمومی مانند متلب، آفیس و…
  8. و…

توجه داشته باشید که برای فعالیت در هر کدام از حوزه‌های مرتبط به این رشته، تنها به بخشی از موارد بالا نیاز می‌باشد.

از این رو، کافی است، پس از بررسی و انتخاب حوزه مدنظرتان، به فراگیری علوم و مهارت‌های مورد نیاز آن شاخه بپردازید.

به این منظور  تنها کافی است در دوره‌های موردنیاز خودتان را در این بخش و بخش نرم افزار های کاربردی یافته و در دوره‌های آموزش مهندسی شیمی و آموزش نرم افزارهای مهندسی شیمی مدنظرتان در فرصت پلاس شرکت کنید.

ما برای راحتی حال شما همراهان گرامی، دوره‌های متنوعی از نظر نوع و سطح برگزاری، تدارک دیده‌ایم، تا بتوانید مناسب‌ترین و بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید.

توجه داشته باشید، هرچه را که در این راه هزینه کنید، سرمایه گذاری محسوب شده و در نهایت حتماً نتیجه مثبت آن را می‌بینید.

مطمئن باشید به کمک این دوره‌ها و با تلاش و تمرین روزانه و کافی، تسلط لازمه را یافته و می‌توانید با توجه به هدفتان، به راحتی وارد بازار کار شده و یا به راتقا شغلی و علمی مدنظرتان دست یابید.

پس فرصت را از دست نداده و همین حالا در دوره مورد نیازتان شرکت کنید.