!

هیچ دورهی یافت نشد

دورهی برای فیلتر انتخابی شما یافت نشد.

یکی از شاخه‌های مهندسی، برق می‌باشد. اگر مشغول تحصیل در این رشته هستید و یا تحصیلات خود را در این حوزه به پایان رساندید و می‌خواهید جذب بازار کار شوید و یا به دنبال ارتقا شغلی خود هستید، باید بدانید که صرف داشتن مدرک دانشگاهی، کافی نیست و به مهارت‌هایی بیشتر از آنچه که در دانشگاه آموختید، نیاز دارید. تمامی این مهارت‌ها، چه فنی و چه نرم افزاری لازمه استخدام شما بوده و در دانشگاه‌ها تدریس نمی‌شوند. از این رو برای دست یابی به تمامی این قابلیت‌ها، نیاز به شرکت در دوره‌های آموزش مهندسی برق و آموزش نرم افزارهای مهندسی برق دارید.
این دوره ها تمامی دانش و مهارتی که برای تبدیل شدن به یک مهندس برق خبره و توانمند احتیاج دارید، برایتان فراهم می‌کند.
به دلیل پیشرفت‌های چشمگیر در محاسبات‌های مهندسی و همچنین گران قیمت بودن تجهیزات برای انجام آزمایش‌ها و دلایل دیگر، نرم افزارهای محاسباتی، شبیه سازی و… کاربرد زیادی پیدا کرده‌اند. همچنین با توجه به رقابتی بودن حوزه کاری مهندسی، علاوه بر تحصیلات دانشگاهی، ملاک‌های دیگری مانند تسلط بر این نرم افزارها، برای سنجیدن و استخدام یک مهندس در نظر گرفته می‌شود. از این رو، یکی از دغدغه‌های مهندسین برق، آموزش نرم افزارهای مهندسی برق ، می‌باشد. چرا که عدم تسلط بر این نرم افزارها در واقع به معنای، جذب نشدن در بازار کار است.

از این رو تمامی مهندسین برقی که تمایل به استخدام و یا راه اندازی کسب و کار در این حوزه را دارند و یا علاقه مند به دست یابی به مراتب بالاتر شغلی و سطح علمی خود هستند، لازم است با توجه به گرایش و هدفشان به تعدادی از این نرم افزارها و مهارت‌های فنی، مسلط باشند.

برای فهمیدن این نرم افزارها و مهارت‌ها کافی است نگاهی به آگهی‌های استخدامی جایگاه شغلی مد نظرتان انداخته و از شاغلین و اساتید پرس و جو نمایید.

در نظر داشته باشید، هرچه در این راه هزینه کنید، سرمایه گذاری محسوب شده و در نهایت حتماً نتیجه مثبت آن را می‌بینید.

در نهایت نیز با توجه به سطح و شرایطی که دارید، در دوره های آموزش مهندسی برق و نرم افزارهای مهندسی، فرصت پلاس شرکت کرده و یادگیری را بی درنگ شروع نمایید.
مطمئن باشید، در صورت تلاش مداوم و کافی، به نتیجه دلخواهتان رسیده و با توجه به هدفتان، به راحتی جذب بازار کار شده و یا به مراتب شغلی که مدنظرتان است، دست یابید.