!

هیچ دورهی یافت نشد

دورهی برای فیلتر انتخابی شما یافت نشد.

سیستم‌های مکانیکی، بخش حذف نشدنی زندگی مدرن هستند. به طور کلی، هر وسیله متحرک یا دارای قطعه متحرک، یک سیستم مکانیکی به حساب می‌آید. از این‌رو، مهندسی مکانیک یکی از رشته‌های پرکاربرد در جوامع صنعتی به حساب می‌آید. این رشته، با تکیه بر قواعد ریاضی و فیزیک و ترکیب آن‌ها با علم مواد، طراحی و ساخت سیستم‌های مکانیکی را برای هدف‌های متنوع امکان پذیر می‌سازد. بنابراین بایدبدانید، اگر مشغول تحصیل در این رشته هستید و یا تحصیلات خود را در این حوزه به پایان رساندید و می‌خواهید جذب بازار کار شوید و یا به مراتب بالاتر جایگاه شغلی خود دست یابید، صرف داشتن مدرک دانشگاهی، کافی نیست و به مهارت‌های بیشتری مانند مهارت‌های فنی و نرم افزاری نیاز دارید. تمامی این مهارت‌ها، لازمه استخدام شما بوده و اکثراً در اغلب دانشگاه‌ها تدریس نمی‌شوند. از این رو برای دست یابی به تمامی این قابلیت‌ها، نیاز به شرکت در دوره‌های آموزش مهندسی مکانیک و آموزش نرم افزارهای مهندسی مکانیک دارید.
این دوره ها تمامی دانش و مهارتی که برای تبدیل شدن به یک مهندس مکانیک خبره و توانمند احتیاج دارید، برایتان فراهم می‌کند.

از جمله دانشی که در این مسیر به آن نیاز دارید عبارتند از:

 1. سینماتیک
 2. دینامیک
 3. مکانیک سیالات
 4. انتقال حرارت
 5. مدل‌سازی
 6. مقاومت مصالح و آیرودینامیک
 7. و…

مهارت‌های نرم افزاری مورد نیاز در مهندسی مکانیک:

 1. نرم افزارCATIA
 2. نرم افزار SolidWorks
 3. نرم افزار COMSOL Multiphysics
 4. نرم افزار FLUENT
 5. نرم افزار ABAQUS
 6. نرم افزار MATLAB
 7. و…

از طرف دیگر، علاوه بر مهارت‌های نرم افزاری و دانشی، به مهارت‌های فنی نیز، نیاز دارید. نکته قابل ذکر در این باره، این است که پیش از هر قدمی ابتدا باید حوزه فعالیتی مورد نظرتان را مشخص کنید تا متوجه شوید به کدام مورد از مهارت‌ها، نیاز دارید.

قدم بعدی نیز، پیدا کردن بهترین و مناسب‌ترین دوره‌های آموزش مهندسی مکانیک و آموزش نرم افزارهای مهندسی مکانیک مورد نیازتان است.

از این رو، ما برای راحتی حال شما مهندسین گرامی، دوره‌های متنوعی از نظر نوع و سطح برگزاری، تدارک دیده‌ایم، تا بتوانید مناسب‌ترین و بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید.

توجه داشته باشید، هرچه در این راه هزینه کنید، به نوعی سرمایه گذاری محسوب شده و در نهایت حتماً نتیجه مثبت آن را نیز می‌بینید.

مطمئن باشید به کمک این دوره‌ها و با تلاش و تمرین روزانه و کافی، تسلط کامل بر حوزه مدنظرتان یافته و می توانید با توجه به هدفتان، به آسانی جذب بازار کار شده و یا ارتقا شغلی و سطح علمی یابید.

پس فرصت را از دست نداده و همین حالا در دوره‌های مورد نیازتان شرکت کنید.