!

هیچ دورهی یافت نشد

دورهی برای فیلتر انتخابی شما یافت نشد.

در معماری ساختمان، طراحی صنعتی، تولید انیمیشن و فیلم، افکت های بازی کامپیوتری و شبیه سازی تصاویر به دلیل کارایی ساده و امکانات آن، کاربرد دارد.
با این نرم افزار ما می توانیم اشیا، کاراکترها، فضاها و موضوعات مختلف را خلق کنیم و از آن ها در یک فیلم زنده یا یک انیمیشن و یا حتی بازی رایانه ای استفاده کنیم. ما می توانیم کاراکترها و موجودات را متحرک سازی کنیم، آن ها را به کار و فعالیت در آوریم و همچنین آن ها را به سخن آوریم.
در ادامه، در آموزش مدل سازی سه بعدی با تری دی مکس (3ds MAX) – تکمیلی به بحث های تکمیلی در خصوص کار با نرم افزار پرداخته و دستورات مدل سازی با آن را تحلیل می کنیم.
مدل‌سازی سه بعدی روشی برای ایجاد اشیاء سه بعدی است. وقتی صحبت از چاپ سه بعدی می‌شود، مدل‌سازی سه بعدی اغلب از طریق یک فایل سه بعدی انجام می‌شود که می‌تواند در ابعاد مطلوب چاپ تأثیر بگذارد. بدون مدل سه بعدی، چاپ سه بعدی غیرممکن است.
مدل‌سازی سه بعدی فرآیند ایجاد یک شیء سه بعدی با استفاده از برنامه‌های مدل سازی سه بعدی است. مدل‌سازی به کمک رایانه (CAD) به‌صورت تصویری به عنوان تصویر دو بعدی با استفاده از تکنیک‌های رندر سه بعدی یا تجسم نمایش داده می‌شود. سه نوع کلی از روش‌‌های مدل‌سازی سه بعدی وجود دارد که در زیر ذکر شده است:

مدل‌سازی چند ضلعی
مدل‌سازی منحنی
مجسمه‌سازی دیجیتال
مدل‌سازی کد محور
مدل‌سازی و چاپ سه بعدی

از این رو تمامی مهندسین برقی که تمایل به استخدام و یا راه اندازی کسب و کار در این حوزه را دارند، لازم است با توجه به گرایش و هدفشان به تعدادی از این نرم افزارها و مهارت‌های فنی، مسلط باشند.

برای فهمیدن این نرم افزارها و مهارت‌ها کافی است نگاهی به آگهی‌های استخدامی جایگاه شغلی مد نظرتان انداخته و از شاغلین و اساتید پرس و جو نمایید.

در نظر داشته باشید، هرچه در این راه هزینه کنید، سرمایه گذاری محسوب شده و در نهایت حتماً نتیجه مثبت آن را می‌بینید.

در نهایت نیز با توجه به سطح و شرایطی که دارید، در دوره های آموزش مهندسی برق و نرم افزارهای مهندسی، فرصت پلاس شرکت کرده و یادگیری را بی درنگ شروع نمایید.
مطمئن باشید، در صورت تلاش مداوم و کافی، به نتیجه دلخواهتان رسیده و به راحتی جذب بازار کار می‌شوید.